Udělejte si knihomolské Vánoce

Jak to u vás doma vypadá o Vánocích? Jde hned na první pohled poznat, že jste pořádní knihomolové, nebo svou lásku ke knihám až zas tak moc neprojevujete? My jsme vždycky snili o knihomolských Vánocích. Každý rok brouzdáme Pinterestem a kocháme se všemi těmi stromky a dekoracemi a říkáme si, že tento rok už si něco z toho uděláme i doma. A chceme tím dneska nakazit i vás. Takže… správný knihomol má doma na Vánoce:

Stromeček z knih

Knihovnu máme plnou knih, tohle by měla být hračka. Jasně, uklízení stromku po Vánocích zpátky do polic bude asi náročnější, ale stojí to zato. Můžete si doma vyskládat z knih pořádně vysoký vánoční stromek, skládat ho ze stránek nebo vzít pár zelených knížek a udělat si alespoň malou dekoraci na stůl. Ty velikánské vám samozřejmě bude každý závidět, to je jasná věc.

Knižní dekorace

Pokud se rozhodnete ozdobit si jedličku či smrček, můžete místo blyštivých baněk zkusit vyrobit ozdoby ze stránek starých knih (a kdo nechce obětovat knihy, může si stránky vytisknout). Jednoduše se dají vyrobit i nejrůznější papírové řetězy, které budou vypadat hezky na okně či na skříni. Stačí si vystřihnout různé tvary a vázat je k sobě. Šikovnější se možná pustí i do věnců. Ti méně zruční (jako my) můžou zkusit nápad s prostíráním. Místo ubrusu udělejte běhoun ze stránek knih.

Jídlo z románů

Víte, že existuje docela dost kuchařek i nejdrůznějších blogů s recepty na jídla z knih? Můžete si třeba uvařit něco, co jedli studenti na uvítací hostině v Bradavicích. Samozřejmě ne každý chce obětovat kapra se salátem nějakému literárnímu jídlu, ale vyřádit se můžete třeba u pečení. Kdo říkal, že perníčky musí být jen ve tvaru zvonečku a domečku, co takhle udělat perníkového reprodrozda? A vánoční snídaně? My bychom si dali wafle, co má ráda Nina ze Šesti vran. 😀

Knižní svíčky

K Vánocům patří svíčky a prskavky a světýlka. Knižní svíčky jsou stále populárnější, vyrábí a prodává je už docela dost lidí. Pokud máte čas a trochu talentu, můžete si nějakou vyrobit i sami. Na Vánoce se samozřejmě hodí nejvíc ty sváteční. Jak třeba voní Vánoce u Wesleyů?

Hoďte se do gala

Máte už nachystaný slavnostní outfit na Štědrý den? Přidejte si nějaký knižní kousek oblečení. Pokud nemáte momentálně ve skříni šaty nebo stylové botky, určitě někde schováváte brož nebo náušnice.

Dáááárky!

A nakonec dojde i na dárky. To, že nejlepším dárkem je kniha, je snad jasné. Ovšem knihomolové jistě ocení i další doplňky. Záložek není nikdy dost, pěkný hrneček se taky hodí, trička, polštáře, ponožky, zarážky na knihy, obaly, tašky,… určitě něco vymyslíte! 🙂