Petra Neomillnerová

Petra Neomillnerová

Spisovatelka se ve své tvorbě zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti. Ukazuje silné samostatné ženy schopné vyrovnat se s nástrahami světa, který jim příliš nepřeje.
Píše už od dětství, dlouhou dobu se však věnovala především poezii. S psaním prózy začala koketovat až v pětadvaceti letech, dnes se jí však už věnuje téměř výhradně. Od roku 1993 Petra působí jako scenáristka, publicistka a spisovatelka. Dlouhodobě spolupracovala například s časopisem Pevnost. Tam také vyšla její první povídka Ta, kterou smějí sedlat jen bohové…

V roce 2006 Petra vydala první samostatnou knihu, povídkovou sbírku Vlastní krev. Od té doby jí vyšlo 26 knih, v žánru fantasy sága Písně čarodějky, cyklus Zaklínačka Lota, série upírských detektivek s vyšetřovatelkou Tinou Salo a uspěla také na poli dětské literatury s duchařskou trilogií o Amélii- Amélie a tma, Amélie a barevný svět a Amélie a duchové.

Petra Neomillnerová žije s přítelem, dcerou Nikou a československým vlčákem Sněhurkou na pražské Letné. Ovšem v sobotu 15. října se vypraví do Holešovic… na Humbooku povede besedu o české fantasy literatuře.