Pavel Renčín

Pavel Renčín

Spisovatel vstoupil na českou literární scénu jako rušivá vlna v hlavním proudu. Debutoval povídkou Stvořitel v roce 1999, po té několikrát zvítězil v různých literárních soutěžích. Jeho jméno se pravidelně objevuje v předních antologiích fantastického žánru a jeho tvorba zahrnuje především městskou fantasy, magický realismus a horor.

První román Pavla Renčína Nepohádka vyšel v roce 2004, druhý s názvem Jméno korábu v roce 2007. V roce 2008 Renčín dokončil Labyrint, jeden z prvních internetových románů v ČR psaný spolu se čtenáři a publikoval první díl trilogie Městské války – Zlatý kříž, který byl nominován na cenu Akademie SFFH a v kategorii nejlepší česká kniha
byl oceněn cenou Aeronautilus. V roce 2009 vyšel výběr nejlepších Renčínových povídek ve sborníku Beton, kosti a sny. Zatím poslední a nejúspěšnější knihou Pavla Renčína je hororový román odehrávající se v šumavském pohraničí – Vězněná. Vyšel v roce 2015 a byl oceněn Akademií SFFH jako nejlepší původní česká a slovenská kniha.

Jako významná postava české fantasy scény nemůže Pavel Renčín chybět ani na Humbooku, kde bude jedním z hostů besedy o české fantasy literatuře.