Staň se ambasadorem HumbookFestu 2019!

Miluješ knihy? Žiješ literaturou? Jsi knihomol každým coulem? Došlo to u tebe až do fáze, že máš vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku nebo bookstagram a šíříš tak své názory na knihy mezi lidi? Chceš se posunout dál a stát součástí největšího YA knižního festivalu u nás? Staň se ambasadorem HumbookFestu 2019! 🙂

Ambasadorský program otevíráme již potřetí, oproti loňsku jsme ho ještě více vyladili, poučili se z chyb a připravili ho pro letošek zase o kus lepší a příjemnější. Staň se součástí festivalu, čeká tě spousta výhod, ale také spousta povinností.

Jaké jsou podmínky pro ambasadory?

 • Na sociálních sítích sdílet informace, lajkovat, podporovat, zvát své přátele a odběratele, zapojit se do propagace HumbookFestu dlouhodobě (od dubna až do konce října)
 • Informovat o HumbookFestu na svém blogu a sociálních sítích, sdílet informace – být aktivní. Zkrátka ukázat, že na téhle akci rozhodně nebudeš chybět a neměli by tam chybět ani ostatní. Každý měsíc bude několik informací, které by měl ambasador sdílet, zhruba 10 z nich je povinných (například oznamování autorů, sdílení eventu HumbookFestu či ukázání dárkového balíčku od sponzorů) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Poté tu bude dalších deset novinek/úkolů, ze kterých si můžeš vybrat čtyři, které chceš na svých sociálních sítích sdílet. (Samozřejmě ale můžeš sdílet klidně všechny! 🙂 ) Dohromady tě tedy čeká něco okolo patnácti výstupů za půl roku, tedy za dobu, po kterou bude ambasadorský program probíhat.
 • Dle zájmu rádi poskytneme ambasadorům jakoukoliv knížku autorů HumbookFestu výměnou za recenzi. (Recenzování není v rámci ambasadorského programu povinné, ale kdybyste měli chuť, rádi pošleme něco na čtení, na recenzi je klasicky měsíc od odeslání knihy. Většinu knih ale odstane ambasador od nás darem.)
 • Účastnit se akcí kolem HumbookFestu (i samotného festivalu).
 • Aktivně se zapojovat do příprav – vítáme nápady a připomínky k programu, návrhy na workshopy, besedy či jiné aktivity v rámci festivalu

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Samozřejmostí je very very VIP vstup na HumbookFest, balíček s knihami a dárky od partnerů a další výhody v rámci akce.
 • Přihodíme i lístek na veletrh Svět knihy, na kterém bude i letos HumbookStage.
 • Pozveme tě na speciální ambasadorskou merendu, kde se budeme bavit o nápadech, programu a všem kolem HumbookFestu.
 • Mimo jiné připravujeme speciální dárkový balíček pro ambasadory, určitě dostaneš spoustu knih, merch, dárky od partnerů a třeba i nějakou reading copy.
 • Budeš dostávat exkluzivní čerstvé informace k festivalu dřív než všichni ostatní.
 • Dle časových možností pozvaných autorů budeš mít možnost setkat sealespoň s jedním z nich a ostatními ambasadory už den před festivalem. Můžeš se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • Našim ambasadorům také přednostně nabídneme rozhovory s autoryHumbookFestu dle jejich kapacit.
 • Možnost účastnit se samotných příprav HumbookFestu – pomoc s přípravou akce na místě a zároveň dlouhodobá pomoc s přípravami programu – chceme, aby vás HumbookFest co nejvíc bavil a chceme znát váš názor.
 • Možnost stát se tváří kampaně HumbookFestu – s vybranými ambasadory budeme fotit, všem nabízíme instatakeover našeho účtu. Máš tak možnost získat nové čtenáře, odběratele a followery.
 • Spoustu nových přátel, které baví to samé co tebe. 🙂
 • Pokud budeme s tvou prací opravdu spokojeni, uvidíme tvé nadšení pro věc, píli a posun vpřed, pak je možné, že ti na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media. A to chceš.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíš bát toho, že se staneš naší loutkou a budeš muset říkat to, co my chceme, a tak, jak my chceme. Nebudeš naší hlásnou troubou! Naopak! Chceme, abys s lidmi a svými followery komunikoval tak, jak si zvyklý. Nechceme tě měnit a chceme, abys byl k nám i ke svým fanouškům upřímný.
 • Nečeká tě nuda (být ambasadorem je výzva).

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený a pokud by tě být ambasadorem nebavilo, či jsi z osobních důvodů nestíhal a neplnil tak podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit, a letos jsme se rozhodli, že pokud ti budeme více jak třikrát připomínat, že nemáš úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvaž, zda to zvládneš. 🙂

Pravidla a harmonogram naší spolupráce

 1. Do 21. března vyplň náš přihlašovací formulář
 2. Poté se poradíme a během dalšího týdne vybereme ambasadory
 3. Pokud tě vybereme, tak můžeš hned všem říct, že jsi ambasador
 4. Od dubna do října tě čekají 2-3 nové informace/akce měsíčně, vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít Facebook)
 5. Během září a v době před HumbookFestem pak očekáváme tvé plné zapojení

Jakékoliv dotazy směřuj na mail Míše (blogeri@albatrosmedia.cz). Hledáme blogery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska.