Kompletní program HumbookFest 2018

Oficiálním hashtagem letošního ročníku festivalu je #humbookfest2018. Lístky jsou v prodeji přes Ticketstream. Všechny další důležité informace najdeš na našem webu v sekci FAQ.

► Hlavní sál

9:30
OPENING

Otevíráme! Přijď včas, vyhni se frontám a obhlídni, kde tě co čeká. Přivítá tě moderátorka Tereza Tobiášová. V případě, že máš zakoupenou vstupenku s Humbook dárkem, nezapomeň si ho vyzvednout u vstupu.

10:30–11:45
ESTELLE MASKAME

Estelle Maskame s psaním začala už ve třinácti letech. V šestnácti dokončila svou první trilogii. Její knihy jsou plné romantiky – věří ona sama v lásku na první pohled?

12:00–13:15
CLAUDIA GRAY

Věděli jste, že kromě úspěšné YA série Ohnivák píše Claudia Gray také knihy z univerza Star Wars? Na kterou stranu síly by se přidala?

13:30–14:30
SEBASTIEN DE CASTELL

Magie je zrádná hra. A drzí kočkoveverčáci jsou ti nejlepší parťáci! Své o tom ví vystudovaný archeolog, horlivý hudebník, ombudsman, interakční designér, choreograf bojových scén, učitel, projektový manažer, herec, tvůrce strategie produktů a především autor zábavné dobrodružné fantasy Divotvůrce Sebastien de Castell.

14:45–16:00
SARA RAASCH

Sara Raasch už odmala snila o tom, že chce být spisovatelkou. A už od prvního ročníku HumbookFestu snila také o tom, že na něma jednou bude vystupovat. Díky úspěchu její trilogie Sníh nebo popel se jí teď tenhle sen plní…

16:15–16:45
THIS OR THAT?

Speciální knižní anketa s Claudií Gray, Sarou Raasch a Estelle Maskame. Daly by si raději cestu kolem světa nebo let na Měsíc? A která z nich by šla raději na čaj s Kloboučníkem a která na druhou snídani s Bilbem Pytlíkem?

17:00–18:00
S KOVYM O VŠEM

Patříte mezi ty, kdo si už přečetli Kovyho knihu O všem? A máte pocit, že už o tomhle úspěšném youtuberovi víte všechno? Omyl! Kovy toho má na srdci ještě spoustu a překvapí nejen ty, kteří ho pravidelně sledují, ale i ty, komu jeho jméno zas tak moc neříká.

► Vedlejší sál

10:30–11:00
#HUMBOOKSTART PETRA MACHOVÁ

Je mladá, je talentovaná a vychází jí první kniha pod hlavičkou #HumbookStart. Přijď si popovídat s Petrou Machovou o jejím debutu Dračí město. Doporučuje 10 z 10 ambasadorů HumbookFestu.

11:15–12:15
DYSTOPIE – JEŠTĚ FIKCE NEBO UŽ REALITA?

Co v současném světě nejvíc děsí spisovatele Pavla Bareše a Petru Stehlíkovou? Jsou jim jeho hrozby inspirací pro tvorbu? A co na to odbornice na dystopie Katka Stupková?

12:30–13:30
TVŮRČÍ PSANÍ OD A DO ZET S PAVLEM RENČÍNEM

Chcete se naučit psát příběhy a nevíte jak začít a kde čerpat inspiraci? Pavel Renčín má na svém kontě hned několik úspěšných knih a prozradí vám svoje tipy.

13:45–14:45
DOMINIKA NA CESTĚ JIŽNÍ AMERIKOU

Co všechno se může pokazit, když se vydáte napříč Jižní Amerikou na motorce a jste drobná blondýnka? Všechno! 🙂 Přesvědčí vás o tom cestovatelka Dominika Gawliczková.

15:00–16:00
JAK DĚLAT ÚSPĚŠNÝ BOOKTUBE

Baví tě booktube? Chceš své o své oblíbené (nebo naopak neoblíbené) čtení podělit s celým světem? Jak se stát booktuberem ti prozradí Míša z Radši knihu, Klára z Klářiných knih a Molly v knize.

16:15–17:00
KOSTÝMOVÁ HRA ANEB VŠE O COSPLAY

Jak je nákladné stát se madam Prýtovou, Darth Waderem nebo Matkou draků? Co obnáší být pravým cosplayerem? A kdo přišel na HumbookFest v tom nejvychytanějším kostýmu? Dozvíte se na besedě o cosplay a vyhlášení soutěže o nej festivalový kostým.

► Chill-out Terasy

10:30–16:30
FOTOZÓNA A V 15:30 VYHLÁŠENÍ COSPLAY SOUTĚŽE

Fotka jako důkaz! Přijď si zablbnout do našeho božího fotokoutku s Instagrafem a pomoz nám vytvořit ty nejzábavnější vzpomínky na HumbookFest 2018. V 15:30 zde vyhlásíme společně s námi pozvanými cosplayery a některými zahraničními autory soutěž o nejlepší cosplay.

17:00–19:00
AUTOGRAMIÁDA ZAHRANIČNÍCH AUTORŮ

V každé pořádné knihovně nesmí chybět kniha s podpisem a věnováním. Přijď si pro autogramy Sary Raasch, Claudie Gray, Estelle Maskame a Sebastiena de Castella. Vstup pouze pro držitele VIP vstupenek. Od každého autora si můžete vzít maximálně 2 knihy.

ČTECÍ CHILL ZÓNA

Pokud jsi knihomol každým coulem, nejspíš tě i na literárním fesťáku přepadne neodolatalená touha začíst se. Třeba do některého z nových knižních úlovků. I na to jsme mysleli a ve čtecí chill zóně na to budeš mít klídek a pohodlí.

CHILL S LEO EXPRESS A MINDOK

Už je na tebe těch písmenek moc? Přijď si trochu orazit do luxusní chill zóny! Posezení, wi-fi a navíc nejnovější a nejlepší deskové hry (třeba legendární Krycí jména nebo novinka Azul). Prostě relax.

► Workshopový sál 1

10:30–13:30
FANDOM DÍLNA

Přijď si na workshop s cosplayery z ThroneCone a Potterfan vyrobit čarostrom, dračí vejce nebo sádrové figurky z Harryho Pottera.

14:00–17:00
HUMBOOK DÍLNA

Blok, deníček, diář…? #HUMBLOK, kreativní zápisník by Humbook je všechno! Přijď omrknout, jak ho naplnit skvělým obsahem a rovnou taky vyhrát. A když jsme u těch papírů, vytvoř si i originální knižní záložku se Sharys.

► Workshopový sál 2

10:30–12:00
STORKI: CHAT FICTION PŘICHÁZÍ

Víš, že tvůj telefon může být plný napínavých, romantických i děsivých příběhů a že je můžeš psát i ty? Objev chat fiction! Do tajů nové appky Storki tě zasvětí Bára Votavová.

12:30–15:30
HUMBOOK MAKE-UP ART

Možná se tak narodila, možná je to fikce. Vyzkoušej make-up knižních hvězd! Začínáme dvacetiminutovou ukázkovou lekcí a pak se můžeš nechat zdarma nalíčit.

16:00–17:00
PŘEKLADATELSKÉ OŘÍŠKY

Překladatel je důležitým pojítkem mezi autorem a čtenářem. S čím vším se při práci potýkali překladatelé knih Sary Raasch a Claudie Gray? Jak by při překládání řešili konkrétní problémy? Na co si při práci dávají pozor? To se dozvíš na workshopu Překladatelské oříšky, kde si můžeš vyzkoušet, zač je toho loket. Tedy… zač je toho překlad.

► Chill-out foyer 1. patro – celý den

CHILL ZÓNA A ZÁTIŠÍ S JÍDLEM

Zátiší s mísou ovoce, zátiší s hrnkem kávy… Ano, to všechno si můžeš vyfotit, ale hlavně taky vychutnat ve food zónách ve foyer v prvním i druhém patře. Napekla a navařila Zátiší Group.

► Chill-out foyer 2. patro – celý den

AUTOGRAMIÁDA ČESKÝCH AUTORŮ

Autogramiáda proběhne vždy po ukončení programu daného autora.

ZÁTIŠÍ S JÍDLEM

Zátiší s mísou ovoce, zátiší s hrnkem kávy… Ano, to všechno si můžeš vyfotit, ale hlavně taky vychutnat ve food zónách ve foyer v prvním i druhém patře. Napekla a navařila Zátiší Group.

ČAJOVNA LOYD

Vzhledem k tomu, že Harry Potter je Angličan, určitě pije čaj o páté. Přijď si svůj šálek vychutnat i ty. Nemusí to být jen o páté, čajovna Loyd je ti k dispozici celý den.

HUMBOOK STÁNEK S KNIHAMI A MERCHEM

Je libo tričko Humbook? A k němu pořádnou nálož knih? Merch a knihy za festivalové ceny po celý den.

STÁNEK CHUPA CHUPS

Mentosky pro svěží dech a Chupa chups lízátka jen tak pro zábavu. Stav se pro obojí!

STÁNEK MIXIT

Müsli na zdravou svačinku a nezapomeň ochutnat Mixit.

STÁNEK PRESCO GROUP

Vychytané kalendáře a diáře! Ulov si ten svůj na příští rok.

STÁNEK PRAŽSKÁ ČOKOLÁDA

Sladší už snad HumbookFest být nemůže. Peckovní horkou čokoládu dostaneš právě tady.

STÁNEK VOLVO

Omrkni oficiální káru HumbookFestu, kterými se po Praze vozí naše zahraniční hvězdy a ve kterých je taky řádně vyzpovídáme. Rozhovory pak hledej na sociálních sítích pod hashtagem #volvopokec 😉

STÁNEK EREADING

Zničí čtečka svět? Jak moc velký rozdíl je mezi knihou a e-knihou? A proč na tom vlastně vůbec nesejde?