Kdo ještě dojde 7. 10. na Humbook? – Ladislav Zibura!

Někteří hosté festivalu přiletí, někteří dojedou autem, možná tramvají či metrem… Jeden host ale dojde. Teda doufáme! Je totiž pověstný tím, že chodí bez mapy a má špatný orientační smysl. Je to vlastně poměrně nešikovný mladý muž, ale když někam vyrazí, a má jasně daný cíl, tak dojde… 😀 Pěšky došel do Jeruzaléma i do Číny a Nepálu. Sám, vybavený jen odvahou, elánem a cílem cesty (tedy věcí, které jsou k takovému putování většině lidí docela k ničemu), a vlastně ještě bez té mapy a s tím špatným orientačním smyslem. Jeho velká cestovatelská dobrodružství, která tu nebyla od dob Honzíkovy cesty, ale baví! A nejen nás. Nás ale teda hodně!!!

A tak teď slavnostně oznamujeme, že dalším hostem festivalu bude Ladislav Zibura!

Kdo je Ladislav Zibura?

Ladislav Zibura má rád lidi – a právě za lidmi se vydává na svých pěších poutích. Dobrodružné výpravy cizími světy mu přináší neobyčejné zážitky, o které se rád dělí s publikem. Ziburovy knihy i přednášky jsou založeny především na množství humoru a nadsázky, nesou v sobě ale také poselství o síle lidského ducha a dobrotě lidí všude na světě. Čtenáři na jeho knihách oceňují nejen že jsou vtipné, ale také inspirativní. (víc najdete na jeho webových stránkách)

BTW, nyní se po dvou úspěšných knihách (40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty) Ládík vydává do Gruzie a Arménie, zemí, pro které nejvíc hlasovali účastníci projekcí, kde své cesty vypráví (pokud jste nebyli, napravte! Je to fakt sranda… I když nenapravujte a dostavte se na Humbook 😉 ) Chcete vědět, s čím tentokrát Ladislav Zibura přijde? A o čem bude jeho třetí kniha? Tak tedy… Těžko říct! 😀 Můžete ale klidně vsadit svoje cestovatelské boty, že to bude opět vtipné a milé čtení!

40 dní pěšky do Jeruzaléma

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.
OBSAH
Dvaadvacetiletý muž jde pěšky 1 400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, cestou ale potká dobré lidi.
JAK TO SKONČÍ
Do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa.
KOMU TO MŮŽU KOUPIT
Komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor.
SEZNAM ALERGENŮ
Obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.
„Ten svět z televize tam někde venku je. Jen si pro něj musíš dojít pěšky.“ 
Takové je motto prince Ládíka, který se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat údolí čínských a nepálských řek. Ať už excentrický poutník zrovna trpí výškovou nemocí, zachraňuje lidský život, nebo je zatýkán čínskou policií, vše komentuje s humorem. Ziburův příběh je svědectvím o lehkosti a nadhledu, s nimiž jde ke světu přistupovat. Chodí pěšky, spí u cizích lidí doma a vloni o tom napsal svou první knihu, která se náhodou stala bestsellerem. Teď se nechal přemluvit, ať napíše i druhou.
O čem to je:
Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.
Komu to můžu koupit:
Všem dobrým lidem se smyslem pro špatný humor.
Co se mi na tom může líbit:
Dobrodružství, vtip a vkusné ilustrace.
Jak to skončí:
Nijak, pořád jenom chodí.